fbpx

D.U.K.

Dažniausiai Užduodami Klausimai Apie Stiklų Tonavimą

 

Stiklų tamsinimo plėvelė – kas tai?

Stiklų tamsinimo plėvelė tai plona polietileno tereftalato (PET), termoplastiška poliesterio medžiaga, sudaryta iš kelių, skirtingų savybių sluoksnių, apsaugančių nuo UltraVioletinių spindulių, karščio, ar tiesioginių saulės spindulių. Tamsinimo plėvelės būna skirtingos paskirties, įvairaus tamsumo ir atspalvių.

Kokie stiklų tamsinimo plėvelės privalumai?   

Apsauga nuo kenksmingų UV spindulių, paviršiaus išblukimo, privatumas, solidi automobilio išvaizda, komfortas vairuojant.

Ką reiškia skirtingi plėvelės tamsumo lygiai?   

Plėvelės tamsumo arba šviesos pralaidumo lygiai (pvz. 05, 20, 35, ir t.t) reiškia šviesos patekimo pro plėvelę lygį procentais. Kuo tamsesnė plėvelė, tuo mažesnis šviesos pralaidumo procentai.

Ar plėvelė klijuojama ant išorinės stiklo pusės?

Ne, Dažniausiai plėvelė klijuojama iš vidinės stiklo pusės, taip užtikrinama ilgalaikė eksploatacija. Iš išorės tik išpjaunama plėvelės forma atitinkanti automobilio stiklo formą, kuri vėliau klijuojama iš vidinės stiklo pusės.

Kodėl užtamsinti stiklai kurį laiką atrodo “nubėgę”, aprūkę, netolygios, nesodrios spalvos?   

Tonuojant stiklus naudojamas vanduo, kadangi proceso metu viso vandens išstumti neįmanoma, kurį laiką drėgmė likusi tarp plėvelės ir stiklo sudaro neaiškų, ruožuotą ir neskaidrų vaizdą. Keleto dienų bėgyje (šaltuoju metų laiku gali užtrukti ir daugiau nei savaitę) drėgmė visiškai išgaruoja, plėvelė tampa sodrios spalvos iš išorės ir puikaus matomumo iš vidinės pusės.

Kaip valyti plėvele tamsintus stiklus? 

Rekomenduojama nevalyti ir nedarinėti stiklų, 2 dienas po tamsinimo. Klijai turi visiškai išdžiūti. Po 2 dienų stiklus galima valyti priemonėmis neturinčiomis abrazyvinio (grubaus, braižančio) sluoksnio. Negalima grandyti vidinės (plėvele tonuotos) stiklo pusės.

Kas lemia greitą plėvelės išblukimą? 

Nekokybiška plėvelė greitai blunka, keičia atspalvius, dažniausiai iš mėlynos į violetinę, neretai tampa pūslėtomis, vidinis sluoksnis tampa matinis, todėl neperregimas, darinėjant langus – atplyšta. Tai nekokybiškos plėvelės požymiai.

Ar įmanoma “pataisyti” pažeistą plėvelę? 

Pažeista, įdrėksta, įbrėžta ar atsilupusi plėvelė nepataisoma, bet galima iš naujo pertamsinti visą langą.

Ar plėvele tonuotas stiklas dūžta? 

Stiklų tonavimo plėvelė neapsaugo stiklo nuo skilimo, tačiau sutvirtina jį. Dėl itin stiprių klijų sluoksnio, sulaiko stiklo šukes nuo subyrėjimo.

Ar plėvelė užtikrina saugumą? 

Taip, kokybiška plėvele tonuoti namų, komercinės paskirties ar automobilio stiklai yra atsparesni smūgiams. Dužus stiklui, plėvelė sulaiko šukes.

Ar UltraVioletinių spindulių sulaikymas apsaugoja nuo blukimo ir greito nusidėvėjimo?

Nors kambarį ir maloniai apšviečia saulė, tačiau ji yra negailestinga audiniams, kilimams baldams, bei meno dirbiniams. UV spinduliai yra pagrindinė greito audinio išblukimo ir nusidėvėjimo priežastis. Kokybiška plėvele tonuoti stiklai sulaiko iki 99% kenksmingų UltraVioletinių spindulių, blukinančių baldų spalvas ar automobilio interjero apmušalus.

Ar stiklų tamsinimo plėvelė užtikrina privatumą? 

Kokybiška plėvelė leidžia aiškiai matyti iš vidinės pusės, tuo tarpu iš lauko pusės stiklas yra atspindintis (veidrodinis), todėl kavinės, restorano ar ofiso darbuotojai, lankytojai ar svečiai jaučiasi itin komfortabiliai.

Kiek užtrunka automobilio tamsinimas? 

Paprastai, automobilis tamsinamas nuo 2 iki 3 val., priklausomai nuo automobilio modelio. 2 durelių stiklų tonavimas užtrunka iki 1 val. Jeigu reikia pašalinti seną, nusidėvėjusią ar pažeistą plėvelę, procesas gali užtrukti ir iki 4 val.

Ar ardomi automobilio apmušalai? 

Absoliučios daugumos automobilių apmušalai ir interjero detalės neardomos, stiklai tamsinami neišimant iš durelių.

Ar plėvelė apsaugo nuo automobilio šviesų akinimo? 

Iš priekio ar galo važiuojančio automobilio šviesos neretai akina ir vargina akis. Plėvele tamsinti stiklai sumažina automobilių šviesų spindulius, leisdami geriau matyti kelią, mažiau įtempiant regą.

Po kiek laiko galima darinėti užtamsintus langus? 

Kadangi plėvelės klijų sluoksnis turi sutvirtėti, automobilio langus rekomenduojama atidaryti ne anksčiau kaip po 2 dienų nuo užtamsinimo.

Ar galima pritaikyti plėvelę, prie gamykloje tamsintų, originalių stiklų? 

Dažniausiai galima pritaikyti plėvelę prie originaliai gamykloje tonuotų stiklų. Daugumoje atvejų, skirtumas tarp gamyklinio ir plėvele tonuoto stiklo yra minimalus.

Ar būtinai reikia pašalinti seną plėvelę, norint pertamsinti automobilio stiklus? 

Ne visais atvejais. Jeigu stiklai užtamsinti kokybiškai: plėvelė be pūslių, neatsilupusi, neatplyšusi ar kitaip nepažeista, galima klijuoti ir antrą sluoksnį. Tačiau jeigu plėvelė pažeista, užklijavus papildomą sluoksnį visi defektai tik dar labiau išryškės.

Ar galima plėvele tamsinti gamykliškai tonuotus stiklus? 

Gamykliškai tonuotas stiklas yra toks pat stiklas kaip ir daugumoje automobilių, tik su daugiau pigmento savo sudėtyje. Gamykloje tonuoti stiklai sulaiko tik nedidelį UltraVioletinių spindulių kiekį, menkai sumažina saulės karštį, dažniausiai  yra 35% -30% šviesos pralaidumo, todėl daugeliui vairuotojų tokio tonavimo lygio tiesiog neužtenka. Išeitis – papildomai stiklus tonuoti plėvele.

Ar užklijuota plėvelė kenkia galinio stiklo šildymui? 

Priešingai, – ant galinio stiklo kokybiškai užklijuota plėvelė  apsaugo apšildymo juostas nuo mechaninių pažeidimų. Galinio stiklo šildymas veiks puikiai.

Koks yra leistinas, maksimalus tonavimas Lietuvoje? 

Lietuvoje priekiniai automobilio stiklai (180° kampu į priekį nuo vairuotojo) gali būti tonuoti iki 30%. Dauguma automobilių yra jau gamykloje tonuotais,-  žalsvais, melsvais, rusvais stiklais. Tuo tarpu galinių stiklų tonavimas yra NERIBOJAMAS. Plačiau čia

Kokie tamsintų stiklų privalumai namuose ar ofise? 

Tamsinti stiklai neleidžia prikaisti patalpoms vasarą, o žiemos metu sulaiko iki 15% šilumos. Saugo nuo nepageidaujamų žvilgsnių, nepraleidžia kenksmingų spindulių kenkiančių interjerui.

Ar stiklų tamsinimo plėvelę galima klijuoti ant įvairių paviršių? 

Klijais dengta plėvelės pusė limpa tik ant lygaus, stiklo paviršiaus. Ant plastiko ar organinio stiklo paviršiaus stiklų tamsinimo plėvelė nelimpa.


Profesionalus Automobilių ir Pastatų Stiklų Tonavimas, Automobilių Žibintų Tonavimas ir Reklama.

Dariaus ir Girėno 57, Tauragė

8 643 77767

info@etonai.lt


Tiekėjų g. 58, Kretinga

8 663 83460

info@etonai.lt